Фермери можуть отримувати дивіденди за прибуток від переробки м’яса — експерт

10 лютого 2016 87 0
У свинарстві ситуація у цьому році буде не дуже позитивна
МінагропродУ свинарстві ситуація у цьому році буде не дуже позитивна

У свинарстві ситуація у цьому році буде не дуже позитивна, про це у блозі на Latifundist.com сказав генеральний директор «Тваринпром» Сергій Гнатюк.

За його словами, ціна падає, ПДВ потрібно повертати, продавати нікуди. Багато підприємців розчаруються у галузі, і буде такий період, коли поголів'я почне скорочуватися.

«Я не скажу, що за останні кілька років воно занадто збільшилося, але зросла у рази продуктивність, і завдяки цьому ми збільшували виробництво свинини», — зазначив він.

Підприємства, які мали свої переробні цехи, на його думку, вони трохи економічно краще живуть. Тому що продають не живу тушу, а м'ясо. А м'ясо вже коштує дорожче і за рахунок цього переробник виграє.

«Сьогодні ми ставимо для себе завдання поїхати у США на виставку, зустрітися з місцевими фермерами та бізнесменами, щоб для нашої асоціації побудувати своє переробне підприємство. Таку схему я бачив у Данії, де асоціація має власну переробку, м'ясокомбінати», — повідомив він.

Також додав, що учасники-підприємства здають туди свою свинину за хорошими цінами, а коли йде прибуток від переробки за якість і кількість продукції, фермери отримують у кінці року дивіденди.

«Це відмінний для нас приклад. Ми намагалися зробити подібне, але коли дійшла справа до питання, хто власник, не вийшло знайти компромісне рішення. Але така ідея у нас є. Якщо ми знайдемо інвестора, то, можливо, у майбутньому створимо подібну схему роботи», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

3.5м/с

Опади

5.7мм

Вологість

52%