Фермерам купівля корови може обійтись в $100 — досвід

24 листопада 2021 27659 0
Ферма корів
Ферма корів

Ситуація  у галузі тваринництва змінилась у кращу сторону. По-перше, держава компенсує 30% на будівництво молочних ферм. По-друге, діють програми дотації за приріст корів та кіз. Про це розповів засновник молочної ферми «Мукко» Назар Кміть в матеріалі «Коза і бізнес. Як колишній футболіст Назар Кміть налагодив виробництво крафтових сирів на Львівщині» на Latifundist.com.

«За кожну козу ферма отримала компенсацію в 1 тис. грн, тому закупівля однієї тварини коштувала €30. Аналогічна ситуація і за коровами. На ферму завезли 60 корів із Чехії і завдяки компенсації за одну тварину заплатили лише $100», — розповів фермер. 

В результаті, минулого року «Мукко» показала фінансовий приріст на 120%. Цьогоріч — на 50%. Фермер це пояснює тим, що в 2020 р. бренд зайшов у велику кількість торговельних мереж, а тепер зосередив свою роботу на збільшенні ефективності в кожній точці.

Також, зі слів фермера, з розвитком виробництва перейшли на кредитування від банків, і зараз співвідношення своїх кредитних коштів становить 40:60. До вибору фінансових партнерів підходять ретельно, тож одним із банків для співпраці обрали ПУМБ. З ним працюють за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Програма ідеальна для агробізнесу. Якщо ми хочемо рости, то потрібні додаткові інвестиції. Тому й обрали саме цю програму.  До того ж нам доступні антикризові кредити на оборотні кошти під 0%», — поділився досвідом Назар Кміть. 

Читайте також: В Україні надій молока зменшився на 6%

 

Виконано за допомогою Disqus