В Україні надій молока зменшився на 6%

22 листопада 2021 125 0
Молоко
DepositphotosМолоко

З початку року в Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості виробленого молока. Отриманий надій за 10 місяців 2021 р. на 6% менший за аналогічний показник торік. Повідомили в Асоціації виробників молока.

Згідно зі статистикою, скорочення виробництва відбулось внаслідок значного падіння виробництва в господарствах населення. Наразі, співвідношення промислового виробництва та молока від населення становить відповідно 30,6% до 69,4%. При цьому показники виробництва в домогосподарствах за рік зменшились на 7,2%, а на підприємствах  — навпаки збільшились на 0,6%.

«Швидше за все, річне падіння обсягів залишиться в межах 5-6%. Промисловий сектор покаже стабільність виробництва з символічним скороченням в межах відсотка. А от домогосподарства закінчать рік зі значним мінусом в межах 8-8,5%», — прокоментувала ситуацію аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

На її думку, ситуація в галузі тваринництва наступного року буде залежати, як ніколи, від урядових рішень. 

«Галузь дійшла тієї критичної точки, коли без прийняття впливових підтримуючих дій далі руху немає. Найперше потрібно розв'язувати питання податкового навантаження, як на товаровиробників, так і на споживачів, та збільшувати дотування галузі скотарства та молокопереробки», — зауважила експертка.

Читайте також: В Україні продовжує скорочуватись поголів'я ВРХ

Виконано за допомогою Disqus