В Україні планують розширити права постійних користувачів земельних ділянок

25 грудня 2021 7174 0
В Україні планують розширити права постійних користувачів земельних ділянок

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6289, яким пропонується вивести з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій та розширити права постійних користувачів земельних ділянок. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, на сьогодні тисячі громадян та юридичних осіб приватного права, які набули право постійного користування землею до 2002 р., згідно зі статтею 92 Земельного кодексу України, не можуть бути суб'єктами такого права.

«Це не є підставою для припинення права згідно зі статтею 141 Земельного кодексу. Така ситуація спричиняє численні конфлікти землекористувачів з органами влади. Зокрема, зазначеним фізичним та юридичним особам масово відмовляють у внесенні відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру, державній реєстрації права постійного користування», — стверджують автори закону.

Проєктом закону пропонується:

  • Надання можливості постійним користувачам земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення, а також земельних ділянок сільськогосподарських угідь, які належать до земель оборони, передавати їх в оренду на земельних торгах строком на 7 років.
  • Встановлення порядку переоформлення існуючих прав постійного користування на інші речові права, за яким фізичні особи та юридичні особи приватного права матимуть право переоформити право постійного користування на право оренди строком на 50 років, а також право викупу земельної ділянки із 30-річним відтерміновуванням платежу.

Читати за темою: В Україні удосконалять процес купівлі деяких земель сільгосппризначення

Прийняття законопроєкту дозволить:

  • захистити права фізичних осіб та юридичних осіб приватного права, яким належить право постійного користування земельними ділянками;
  • збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;
  • надати державним та комунальним підприємствам додаткові інструменти із залучення інвестицій;
  • зменшити корупцію у сфері управління земельними ділянками державних та комунальних підприємств, установ, організацій.

Читайте також: Площа проданих паїв майже досягла 90 тисяч гектарів

Виконано за допомогою Disqus