На Полтавщині зафіксували відразу два випадки АЧС

12 лютого 2016 106 0
АЧС шириться Україною
expres.uaАЧС шириться Україною

На Полтавщині зафіксовано два випадки африканської чуми свиней (АЧС), повідомляє прес-служба Держветфітослужби.

10 лютого у с. Рокита Великобагачанського району в особистому підсобному господарстві громадянина зареєстровано загибель однієї із двох голів свиней. А 11 лютого у с. Великі Кринки Глобинського району встановлено масову загибель свиней.

«За результами дослідження відібраних проб біоматеріалу у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) встановлено діагноз на АЧС», — сказано у повідомленні.

Також додається, що при проведенні епізоотичного розслідування у першому випадку визначено, що найбільш вірогідною причиною захворювання є згодовування тваринам залишків харчових продуктів (із свинини) без термічної обробки. Як пояснив власник свиней, харчові продукти він придбав у невідомих людей, які здійснювали торгівлю у с. Рокита.

«Розслідування у другому випадку викрило кричущий факт ігнорування фермером ветеринарного законодавства стосовно комплектації поголів’я, забезпечення закритого режиму підприємства тощо», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 2°

Вітер

4.2м/с

Опади

2.8мм

Вологість

55%