Реклама

В Україні для фермерів створять ягідний кооператив

7 лютого 2022 838 0
Заморожені ягоди
Заморожені ягоди

Компанія LNZ Group навесні планує відкрити ягідний кооператив для агровиробників всієї України. Про це LNZ Group повідомив в ексклюзивному коментарі для Kurkul.com.

В компанії від початку ягідництво започаткували як окремий напрям. Пізніше дійшли до думки, що, маючи замкнуту систему бізнесу можна досягти більшого. Адже ягідна галузь може бути прибутковим бізнесом, якщо зосереджуватися не тільки на вирощуванні, а й на переробці.

«Ми почали працювати у напрямку диверсифікації — збудували завод, який оснащений високотехнологічним обладнанням, пройшли сертифікацію, тому маємо всі відповідні сертифікати для виходу на світовий ринок — BRC Global Standard for Food Safety та GLOBAL G.A.P. Власне, наразі завод вже працює на ринок Європи,», — розповів керівник Tevitta Віктор Кравченко.

Завод Tevitta

Як розповів Віктор Кравченко, вони зрозуміли, що ідея диверсифікації виробництва може стати рушійною силою для аграріїв, які вже вирощують продукцію, або для тих, хто хотів би спробувати вирощувати, але за відсутності гарантованих ринків збуту бояться спробувати себе у цій новій ніші. Так з’явилась ідея створити кооператив Tevitta.

В рамках кооперативу компанія пропонує всім агровиробникам:

  • InVitro саджанці малини, полуниці та ожини;
  • агротехнологічну підтримку;
  • засоби захисту рослин та добрива.

До того ж учасникам кооперативу буде гарантований збут продукції на завод. Також за бажанням юридичні особи можуть укласти із заводом контракт на переробку своєї продукції та її зберігання до кращої ціни.

«Наприклад, фермер бачить, що в сезон немає сенсу продавати ягоду за низькою ціною. Він укладає угоду із заводом на заморозку і зберігання продукції або просто на заморозку, бо планує продавати самостійно», — пояснили в компанії. 

Крім заморожування і зберігання, завод надає й інші послуги по виробництву замороженої продукції:

  • лабораторний аналіз вихідної сировини;
  • очистка свіжої сировини згідно з нормами;
  • нарізання у разі необхідності;
  • заморожування підготовленого продукту;
  • очищення сировини за допомогою оптичного сортувальника Sortex;
  • пакування у різні типи тари;
  • зберігання продукції на складах при температурі -20°C.

Також компанія надає послуги з виготовлення Private Label.

Читайте також: Закладання плантацій бузини потребує законодавчого врегулювання

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus