Парламент заборонив Держгеокадастру «дерибанити» державні землі

18 лютого 2016 99 0
Зменшено кількість лазівок безаукціонного виділення землі
www.postfactum.ks.uaЗменшено кількість лазівок безаукціонного виділення землі

Сьогодні Верховна Рада прийняла законопроект №2279 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», що передбачає заборону передачі земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів без державних аукціонів, повідомляє AgroPolit.com.

«Це означає, що зменшено кількість лазівок безаукціонного виділення до сьогоднішнього дня. Основна маса землі продаватиметься тільки на аукціонах. Кількість лазівок для дерибану землі стало менше. Йдеться про «страховку» для 200 тис. га державних земель», — повідомив в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com народний депутат від БПП Микола Кучер.

За його словами, Держгеокадастр тепер «смоктатиме лапу». Нагадаємо, що саме ця структура розпоряджається наразі усіма державними землями.

«Тепер, якщо ви хочете отримати державну землю, щоб бути фермером, або побудувати оптовий ринок, то — вперед на аукціон. Частина корупційних схем подолана!», − говорить експерт з аграрних питань Мар’ян Заблоцький.

«На жаль, практично всі землі резерву і запасу за останні роки роздані. Закон прийнятий із запізненням на 3—4 роки. Залишилися державні землі, які знаходяться у постійному користуванні державних підприємств, установ і наукових закладів. Це декілька мільйонів га. По законодавству їх не можна віддавати в оренду, а значить — отримувати орендну плату. Тут ціна питання декілька мільярдів гривень і надаються вони за різними схемами у користування іншим сільгосптоваровиробникам. Навести тут порядок, виявляється, уже з десяток років «слабо», — так оцінив прийнятий Радою документ радник міністра внутрішніх справ, народний депутат VII скликання Михайло Апостол.

Виконано за допомогою Disqus