Реклама

Перевізники вимагають скасувати обмеження щодо перевезення вантажів

23 лютого 2022 244 0
Перевізники вимагають скасувати обмеження щодо перевезення вантажів
Kurkul.com

Власники вантажівок протестують проти нових правил перевезень, якими їм обмежили навантаження і тепер їхні машини не відповідають новим нормам. Вони прохають внести правки у постанову і повернути їм право перевезення вантажівками класу «зчіпка-контейнеровоз» вантажі до 44 т. Повідомляє Kurkul.com.

Згідно з даними, вчора, 22 лютого, протестувальники перекривали трасу «Київ-Одеса» поблизу Умані, люди безупинно ходили пішохідним переходом.

Як нам стало відомо, 24 лютого планують перекривати дорогу у Миколаївській області. В цей день перевізникам призначили зустріч у Міністерстві інфраструктури.

Як пише AgroPolit.com, з посиланням на Zernovoz.ua, проблема виникла 16 лютого 2022 р. Тоді набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 9 лютого 2022 р., якою внесено зміни до Правил дорожнього руху.

Зокрема, до п. 22.5 стосовно допустимих габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Згідно з новою редакцією рух транспортних засобів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема, для автопоїздів (двовісних або тривісних автомобілів з двовісним або тривісним причепом) (контейнеровоз) 40 т.

«Тобто зникло розмежування вагових норм на автопоїзди і автопоїзди-контейнеровози (стара редакція передбачала: автопоїзди — 40 т, автопоїзди-контейнеровози — 44/46 т). Тепер ці дві групи автопоїздів мають однакову граничну вагову норму в 40 т. Водночас автопоїзд-контейнеровоз (навіть з граничною масою 44 т) не перевищує допустимі норми навантаження на одну вісь і не загрожує руйнуванням дорожнього полотна», — йдеться у повідомленні.

Тож зараз перевізники і вантажовідправники повинні будуть зменшувати навантаження цього виду автопоїздів на 4 т, щоб дотриматись норм ГВК і, як наслідок, нести додаткові витрати, що робить такий вид перевезень нерентабельним.

Попри це, перевезення автопоїздами-контейнеровозами мають зростаючу популярність серед гравців ринку, що стимулює інвестиції саме в цей сегмент вантажного автомобільного транспорту. При поточній редакції правил дорожнього руху постає питання не про рентабельність таких інвестицій, а про їх доцільність як таких.

Нагадаємо, з 1 серпня 2022 р. обов'язковим стане використання електронної форми товарно-транспортної накладної для всіх вантажних перевезень територією України.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама