На Львівщині стартувала посівна кампанія

18 березня 2022 171 0
На Львівщині стартувала посівна кампанія
Kurkul.com

В Україні стартувала весняна посівна кампанія, зокрема й на Львівщині. Цілком можливо, що цього року урожай буде менший. Це спричинено воєнними діями на території найбільш родючих областей. Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Попри це, зараз аграрії роблять усе можливе, щоб повною мірою забезпечити населення продовольством.

«Цьогоріч аграрії Львівщини зроблять все можливе, щоб досягти минулорічних показників врожаю зерна та олійних культур. Але навіть, якщо середня врожайність буде менша, внутрішню потребу ми точно зможемо задовольнити. Крім того, не треба забувати, що Львівщина — це хороший картопляний регіон. Картопля є чудовим замінником для круп та макаронних виробів, яких зараз дуже бракує», — зауважила Тетяна Гетьман.

Читайте також: На Одещині польові роботи йдуть повним ходом — аграрій

Проте, за її словами, у зв’язку з обмеженим фінансуванням та великими витратами агропромислової галузі, є ймовірність, що зросте собівартість продукції.

«Ціну продукції на ринку формує попит. Наприклад, зараз спостерігають підвищення ціни на консерви та зниження вартості на свіже м’ясо. Підприємства змушені адаптуватися до нових умов праці. Наше завдання допомогти виробникам у процесі трансформації та надати їм контакти нових потенційних партнерів», — зазначила Тетяна Гетьман.

Разом з цим, постає питання забезпечення паливом господарства для посівної кампанії. У Львівській області шукають резерв пального в області, щоб забезпечити сільгоспвиробників. Також це питання зараз вирішують в Уряді.

Нагадаємо, з 18 березня в Україні знизяться ціни на бензин та дизельне пальне. Це стане можливим завдяки скасуванню акцизу та зниження ставки ПДВ.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus