Вартість весняно-польових робіт збільшиться на 40%

19 лютого 2016 131 0
В розрахунку на 1 га посівна подорожчає на 15-20%
kurkul.comВ розрахунку на 1 га посівна подорожчає на 15-20%

Цього року посівна в розрахунку на один гектар буде дорожчою на 15-20%, але загальна вартість весняно-польових робіт вийде щонайменше на 40% більшою за минулорічну, зазначив спеціаліст-аналітик інформаційної компанії «ПроАгро» Ярослав Левицький в ексклюзивному коментарі для Kurkul.com.

«Окрім росту витрат на гектар через девальвацію гривні, на підсумкову вартість посівної кампанії вплине те, що осінь була посушливою і близько 1 млн га не були засіяні озимими, тому їх треба буде засівати зараз. Якщо під врожай 2015 р. було засіяно більше 8 млн га озимини, то під наступний – лише 7,1 млн га, а значить, площу ярового сіву потрібно буде збільшувати», — говорить він.

Натомість, на думку експерта, такий ріст витрат на посівну – не найгірший варіант з усіх можливих. Вартість могла б бути й більшою, але її стримали падіння світової ціни на нафту, стабільність ПММ та незмінність заробітної плати в більшості аграріїв, що стримало зростання витрат на посівну і весняно-польові роботи взагалі.

«З приводу посівного матеріалу. Буде переорієнтація з імпортного на більш дешевший український. Також деякі світові виробники перенесли й збільшують частину виробництва насіння в Україні, а ціна виробленого у нас насіннєвого матеріалу менш залежна від курсу долара», — вважає Ярослав Левицький.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus