Для посівної аграріям не вистачає пального та азотних добрив — експерти

8 квітня 2022 163 0
Для посівної аграріям не вистачає пального та азотних добрив — експерти

Українські аграрії у період посівної кампанії 2022 р. найменше забезпечені пальним — 60,2%. Про це свідчать дані інфографіки, зібраної фахівцями Насіннєвої асоціації України.

Згідно з даними, на другому місці сільгоспвиробникам не вистачає азотних добрив — 68%. І на третьому ЗЗР — 70,6%. Краща ситуація з насінням (76,7%) та комплексними добривами (79,8%).

«Ця посівна кампанія, без сумніву, найважча. Аграрії розв’язують низку викликів: від логістики, постачання пального до фізичної безпеки своїх працівників, обмежень роботи у вечірній і нічний час доби та польотів дронами чи безпілотними літальними апаратами. Тобто вагому роль має не лише забезпечення ЗЗР чи добривами, але й сам суттєво ускладнений процес роботи», — прокоментувала виконавча директорка асоціації Сюзана Григоренко.

Так, перед початком посівної комплексних добрив не вистачало для 1,2 млн га сільгоспземель, пального — для 1,5 млн га, ЗЗР — 1,1 млн га. Потреба в насінні була для площі в понад 897 тис. га, а комплексних добрив — 802 тис. га. 

Забезпеченість аграріїв до посівної

Серед проблемних ситуацій, зокрема, аграрії вказували оплату насіння та неможливість його доставки. Це найчастіше спостерігається в господарствах, близьких до лінії фронту — Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Запорізькій обл. Також з-поміж проблем: обмеження роботи складу з насінням через воєнні дії чи потреба в докуповуванні насіння, яку наразі неможливо задовольнити. 

Читайте також: Аграріям не вистачає засобів захисту рослин

«У цій ситуації ми вважаємо дуже влучними дії уряду та профільного міністерства щодо спрощення процедури сертифікації насіння. При чому як при перетині кордону, так і під час внутрішнього руху Україною. Також підтримуємо дії іноземних партнерів та інших держав, які пришвидшують трансфер своєю територією насіння, добрив, ЗЗР, пального. Адже сьогодні Україна бореться не тільки на воєнному фронті, аграрії теж воюють за майбутній урожай, що забезпечить продовольством українців та весь світ», — додає Сюзана Григоренко.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

61%