Експерти поділяться нюансами розумної економії при вирощуванні кукурудзи

19 травня 2022 618 0
Експерти поділяться нюансами розумної економії при вирощуванні кукурудзи

У сезоні 2022 технологічна платформа LNZ Hub 5.0 проходитиме на Заході України — в Рівненській області на базі ТОВ «Дубенська аграрна компанія». Акцент — на генетиці та схемах захисту соняшнику і кукурудзи. Про це йдеться у відеосюжеті на Ютуб-каналі LNZ Group, передає SuperAgronom.com.

Як зазначив Віталій Лапчинський, менеджер з розвитку агротехнологій у Західному регіоні LNZ Group, цьогоріч хаб складатиметься із 4 блоків:

  • гібриди соняшнику Strube;
  • гібриди зернової та силосної кукурудзи UNIVERSEED;
  • системи захисту для соняшнику від DEFENDA;
  • системи захисту для кукурудзи від DEFENDA.

«Протягом усього вегетаційного періоду ми будемо проводити спостереження на цьому полі й онлайн зможемо знайомити вас з усіма процесами які тут відбуватимуться», — розповів Віталій Лапчинський.

Як зазначив експерт, кукурудзу на демонстраційних ділянках сіяли 4 травня.

«На даному полі чорнозем типовий малогумусний, вміст гумусу становить 2,8%. рН сольової витяжки 7,5 од. це близько до нейтрального. За 4 місяці  поточного року на полі випало близько 110 мм опадів. Попередниками були: у 2020 році — озима пшениця; у 2021-му — кукурудза. З осені внесли хлористий калій у нормі 100 кг/га. Під час сівби — 100 кг/га 46% суперфосфату і 25 л/га Діафану — рідкого комплексного стартового добрива. Температура ґрунту  на глибині загортання насіння 13,8 °C, що у поєднанні з наявністю вологи сприяє отриманню дружніх сходів», — розповів Юрій Нестеренко, з розвитку агротехнологій у Західному регіоні LNZ Group.

Читайте також: Як збільшити врожай кукурудзи завдяки використанню спеціальних сільгоспшин — випробування

За словами Віталія Лапчинського, зернова кукурудза буде представлена середньоранніми, середньостиглими та середньопізніми гібридами UNIVERSEED із ФАО від 260 до 420.

Силосної представлено 6 гібридів, що вирізняються високим рівнем облистяності та борошнистим типом зерна.

«Щодо захисту, то тут буде застосовано 4 різні схеми, які найчастіше ми рекомендуємо для вирощування кукурудзи. При цьому всі ці схеми передбачатимуть внесення хелатованих мікродобрив від DEFENDA», — наголосив Віталій Лапчинський.

І додав, що демонстрація гібридів та схем захисту має на меті пошук економічно доцільних варіантів для виробництва кукурудзи у даних ґрунтово-кліматичних умовах.

 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus