Депутати відірвалися від малого фермерства — Івченко

25 лютого 2016 65 0
На XXVI з'їзді АФЗУ проблеми аграріїв обговорювались за участі високопосадовців
agropolit.comНа XXVI з'їзді АФЗУ проблеми аграріїв обговорювались за участі високопосадовців

Члени Асоціації фермерів та приватних землевласників України звернуться до Кабміну та Мінагропроду з проханням виділити 58 млн грн із коштів спеціального фонду на підтримку фермерських господарств України. Про це йшлося на XXVI з’їзді АФЗУ, повідомляє Agropolit.com.

Захід відбувся за участі не лише членів Асоціації, а й спеціально запрошених гостей: голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, заступника голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Вадима Івченка та першого заступника міністра Мінагропроду Ярослава Краснопольского.

На з’їзді обговорили як законодавчі недоліки врегулювання діяльності в аграрній сфері, так і проблеми з фінансуванням галузі.

«Дуже критикували прийнятий парламентом закон №2279 і пообіцяли звернутися до президента ветувати його. Адже він становить загрозу для існування фермерства. Вони б ще зрозуміли, якби у ньому в вигляді «запобіжника» проти корупції була вимога, щоб займатися фермерством, потрібна наявність досвіду господарювання мінімум 3 років на землі. Натомість документ виписує привілегії прокурорам та суддям, які за гроші вирішуватимуть земельні питання. З’явиться велика каста посередників. Крім того непідйомною є й ціна землі для них на таких аукціонах. Вони наводили приклад: аби купити 70 га землі, то на старті потрібно викласти 130 тис. га! Але ж вона зростатиме в ході аукціону. Де простому фермеру взяти ці гроші? Депутати відірвалися від маленького фермера», — говорить Вадим Івченко.

Такі негаразди можуть привести до необхідності нових страйків аграріїв.

«Казали, що хочуть вийти під Раду 15 березня. Все залежить від оперативності прийняття профільним податковим комітетом базового законопроекту з ПДВ для АПК та внесенням його до сесійної зали парламенту», — зазначив заступник голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин.

Виконано за допомогою Disqus