Названо ефективний ад’ювант для підвищення дії гербіцидів

2 червня 2022 86 0
Названо ефективний ад’ювант для підвищення дії гербіцидів
Depositphotos

Нестабільні погодні умови, якими характеризувались весна і початок літа поточного агросезону, змушують аграріїв шукати шляхи посилення ефективності обробок посівів і насаджень засобами захисту рослин, зокрема гербіцидами. Про це розповіли фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

«Агросезон–2022, без перебільшень, став в усіх сенсах екстремальним для українського аграрія. Складні погодні умови, що тривали довгий період, зумовили, в першу чергу, формування потужних воскових нальотів на багатьох видах дводольних бур’янів. Найскладніша ситуація склалася з лободою білою та амброзією полинолистою, які розповсюджені майже у всіх регіонах вирощування культур», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

За його словами, в умовах поточного сезону воскові нальоти уже формуються на стадії двох справжніх листків зазначених видів, а це, своєю чергою, перешкоджає високій ефективності дії більшості страхових гербіцидів у посівах соняшника (під різні технології вирощування), а також у посівах кукурудзи та класичної сої. На злакових видах бур’янів, зокрема на видах мишіїв і бромусу, суттєво зросла опушеність, що також перешкоджає хорошому змочуванню сегетальної рослинності і призводить до зниження ефективності дії грамініцидів.

«Тому щоб максимально нівелювати ці ризики, я рекомендую в поточному сезоні обов’язково застосовувати ад’юванти. Цей крок допоможе вирішити відразу декілька важливих завдань: протидія стіканню робочого розвину з листкової поверхні, розщеплення потужних воскових нальотів, покращення розтікання та проникнення діючої речовини до тканин тощо. Крім того, застосування ад’ювантів є обов’язковим при обробках польових культур і багаторічних насаджень контактними препаратами», — радить фахівець.

Читати за темою: Названо ефективне рішення для контролю хвороб саду та винограду

Для підвищення ефективності дії, в першу чергу, страхових гербіцидів, Олександр Мигловець рекомендує обрати сучасний органосиліконовий неіонний ад’ювант Інгрес (поліалкіленоксид модифікований гептаметилтрисилоксан). Його діюча речовина володіє властивостями суперрозтікання.

Високий вміст трисилоксану є ключовим фактором, що впливає на швидкість розповсюдження робочого розчину по листовій поверхні: він дозволяє зменшити поверхневий натяг води/робочого розчину в 3,5 раза, до <20,5 мН/м — міліньютонів на метр, у той час, як для води цей показник становить близько 73 мН/м. Тож після додавання ад’юванту до робочого розчину зменшується кут контакту крапель із поверхнею, що забезпечує миттєве розтікання та охоплення більшого, в десятки разів, радіусу покриття поверхні листків.

Паралельно, препарат також діє як пенетратор, сприяючи кращому проникненню пестицидів та агрохімікатів через тканини рослин, що нівелює негативний вплив факторів навколишнього середовища на молекули пестицидів та агрохімікатів і покращує якість обробок за будь-яких погодних умов.

«Важливою перевагою є й те, що Інгрес є неіонним ад’ювантом, тобто не має заряду, а тому не здатний вступати у зв’язок із діючими речовинами препаратів у робочому розчині. Крім того, він абсолютно безпечний для довкілля. А низька норма витрати робить цей продукт оптимальним рішенням для поліпшення ефективності обприскувань та забезпечення їх максимальної дієвості», — додав Олександр Мигловець.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus