Стало відомо, через які порти відбуватиметься експорт зерна з України

21 липня 2022 17413 0
Стало відомо, через які порти відбуватиметься експорт зерна з України
Kurkul.com

Експорт зерна з території України відбуватиметься через три порти — «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».

Про це розповів народний депутат, член української делегації на переговорах з Росією Рустем Умєров, передає Суспільне.

«Експорт відбуватиметься через три порти: «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ», але в майбутньому, сподіваємося, можемо і розширити їх. Всі рекомендації морських сил, збройних сил повинні бути дотримані. Є безпечні коридори, маршрути, які ми розробили спільно з військовими, і по цих маршрутах будуть проходити всі цивільні судна. Ми будемо продавати зерно всім. І всі судна, які вільно можуть дотримуватися цих рекомендацій, можуть заходити до нас», — розповів депутат.

Він додав, що дотримання безпекових правил контролюватиме моніторингова група під егідою ООН, яка буде знаходитися в Стамбулі.

«Жодних російських суден в наших акваторіях не повинно бути. Ми не довіряємо їм. Навіть якщо вони підпишуть угоду з ООН. Це країна-агресор, і поки вони не відійдуть до своїх кордонів, їм довіряти не можна. Але стосовно цих коридорів, ми розробили механізм, де жодного контролю цих суден в морі не буде. Буде тільки моніторингова група працювати зі своїм мандатом, і вони будуть лише перевіряти, щоб в цих суднах не було озброєння», — зазначив нардеп.

Нагадаємо, президент росії путін заявив, рф готова розблокувати експорт українського зерна в обмін на зняття санкцій щодо постачання зерна з росії.

Раніше у Стамбулі відбулись перемовини України, росії, Туреччини та ООН щодо відкриття морських шляхів для експорту українського зерна.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що учасники чотиристоронніх переговорів у Стамбулі домовилися про створення координаційного центру з експорту українського зерна морським шляхом.

Згодом високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що у ЄС очікують розблокування росією українських портів протягом цього тижня.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus