Стало відомо, як подати заявку на грант для створення садів

31 липня 2022 3340 0
Стало відомо, як подати заявку на грант для створення садів
Kurkul.com

Урядова програма «єРобота», яка стартувала 1 липня, дає можливість агропідприємцям та фермерам отримати  грант на  розвиток власного садівництва, ягідництва та виноградарства. В Мінагрополітики оприлюднили алгоритм подачі заяви на гранти.

Грантова програма з компенсації створення садів дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар. Площа території саду має бути від 1 до 25 га. Основна умова для вас — створення нових робочих місць. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з вашим проєктом.

Умови участі в програмі:

  • розробити проєкт плану висадки насаджень, який  що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проєкту (типовий проєкт такого плану дивіться тут);
  • мати у власності чи правокористуванні не менше ніж 7 років землю площею від 1 до 25 га; 
  • офіційно працевлаштувати працівників згідно з умовами Порядку;
  • бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Алгоритм подачі заявки на отримання гранту на сад:

  • Подати заявку на отримання такого гранту можуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур на землях.  Подати заявку на отримання гранту на створення саду через портал «Дія». 
  • Для цього слід зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису та заповнити онлайн-заявку, а також прикріпити проєкт плану висадки насаджень. Після цього слід все підписати електронним підписом та відправити.

Заявка опрацьовується протягом 15 робочих днів.

Учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років; сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників; а також створити робочі місця (з урахуванням культур насаджень — розрахунок тут).

Подальші кроки після погодження заявки:

  • Очікувати на перевірку документів банком та Міністерством аграрної політики та продовольства України.
  • Дочекатися рішення від Мінагрополітики щодо надання гранту та підписати договір із уповноваженим банком. Прийняте рішення оформлюється наказом.
  • Відкрити окремий банківський рахунок, перерахувати на нього свій відсоток фінансування. Якщо ваш проєкт схвалять, гроші надійдуть на окремий рахунок в Ощадбанку. Отримувач самостійно здійснює переказ коштів своєї частки співфінансування на власний рахунок.
  • Отримати грант та використовувати кошти, подаючи до банку рахунки за постачання товарів і послуг, необхідних для ведення господарства.

«Якщо умови гранту не будуть виконані, підприємцю доведеться повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. У разі нецільового використання коштів фінансова підтримка в межах програми анулюється», — додали у Мінагрополітики.

Із переліком культур та відповідних площ посадок можна ознайомитися тут.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus