Влада Харківщини пригрозила аграріям санкціями

1 березня 2016 59 0
Керівництво Харківської області пообіцяло аграріям, які не дотримуються сівозміни, застосовувати покарання
www.auu.org.uaКерівництво Харківської області пообіцяло аграріям, які не дотримуються сівозміни, застосовувати покарання

Керівництво Харківської області пообіцяло аграріям, які не дотримуються сівозміни, застосовувати покарання, повідомляє «Слобідський край».

Як повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Олександр Нездюр, сьогодні в області є складнощі з сівозміною, а також розширенням посівів окремих культур.

Так, наприклад, на заявлених районами площах «під пар», з досвіду минулих років буде вирощуватися соняшник. Ця культура виснажує ґрунт і, якщо протягом декількох років на одних і тих же площах вирощувати соняшник, то наслідки цього будуть сумні.

Крім того вимагають збільшення площі під гречку і цукровий буряк.

«Управлінням районних державних адміністрацій були направлені рекомендації щодо розширення площ посівів гречки та цукрових буряків і рекомендовано це врахувати при складанні планів соціально-економічного розвитку районів на 2016 р. Але не всі райони прислухалися, а деякі відмовляються від цих культур. Мізерні площі гречки зокрема у господарствах Кегичівського (45 га), Ізюмського (80 га), Зачепилівського (142 га), Чугуївського (174 га) і ряду інших районів», — повідомив Олександр Нездюр.

Таких аграріїв можна зрозуміти, адже хто буде вирощувати збиткову культуру. Фермери неодноразово розповідали, що гречка і цукровий буряк дуже примхливі у вирощуванні і приносять швидше за шкоду, ніж прибуток.

Щоб стимулювати сівозміну, керівництво області в черговий раз проанонсувало заходи карального характеру.

«Структура посівних площ області не витримує критики. Найближчим часом вводитися у районах паспорти посівних площ. До тих, хто не проводить заходи сівозміни, нераціонально використовують землі, будуть застосовуватися санкції», — заявив заступник харківського губернатора Марк Беккер.

Виконано за допомогою Disqus