Оренда землі НААН законодавчо не передбачена ― експерт

105
0
За умови відмови НААН від землі, Держгеокадастр зможе безоплатно роздати її людям по 2 га
vnz.org.uaЗа умови відмови НААН від землі, Держгеокадастр зможе безоплатно роздати її людям по 2 га

Альтернативного методу відчуження землі від власності НААН, крім приватизації не існує. Про це заявив проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко в інтерв’ю AgroPolit.com.

Наразі більшість земель, що є в володінні НААН, перебувають в їх постійному користуванні. Через це передача земельних ресурсів в оренду чи суборенду відповідно до законодавства не передбачається.

«Але є декілька законних шляхів, які дозволять здавати землі НААН в оренду. По-перше, сьогодні землі НААН знаходяться в режимі використання, який не дозволяє її здавати в оренду (режим постійного користування – ред.). Але його можна змінити на режим оренди земель НААН, тоді останні зможуть здавати її в суборенду. По-друге, НААН може відмовитись від земель, і тоді держава, в особі Держгеокадастру, зможе здавати ці землі в оренду чи безоплатно роздати людям по 2 га», ― зазначає Олег Проценко.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus