Овальні модульні сховища — це найпростіший варіант зерносховищ, який найчастіше використовується в фермерських господарствах. Тут може зберігатись від 1 до 5 тис. т зерна. Про це розповів голова спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський у матеріалі «Модульні зерносховища стануть панацеєю від нестачі елеваторів» на Kurkul.com.
Як розповів Родіон Рибчинський, на сьогодні є 4 потужні виробники таких зерносховищ: AGI (канадський виробник), а також американські — CHIEF, GSI і SCAFCO. За словами експерта, ці компанії пропонують не найдешевшу продукцію, але якісну.
«Для прикладу зерносховища на 3 тис. т зерна коштувало $78 597, а на 5 тис. т — $111 927. Йдеться про модулі канадського виробництва. У вартість також входять вентилятори, тент та бокові стінки. Додатково слід врахувати доставку морем до Польщі, а з неї автотранспортом в Україну», — повідомив фахівець.
Питомі витрати на 1 т зберігання зерна для модульних зерносховищ оцінюється від $41 до $50 в залежності від типорозміру і з урахуванням вартості для завантаження.
«Знову ж таки негативний аспект, що ці модульні зерносховища виробляються в Північній Америці. Ну і слід врахувати, що для такого типу зберігання потрібна електроенергія для функціонування системи вентилювання», — додав він.
Читайте також: Україна викупила усі мобільні зерносховища на світовому ринку — Сольський
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.