Турбівський цукрозавод порізали на металобрухт

3 березня 2016 170 0
Турбівський цукровий завод на Вінничині за 3 місяці перетворили на груду сміття
0432.uaТурбівський цукровий завод на Вінничині за 3 місяці перетворили на груду сміття

Турбівський цукровий завод на Вінничині за 3 місяці перетворили на груду сміття, повідомляє Vlasno.

Підприємство, яке мало 150-літню історію, порізали на металобрухт, відтак місцева громада забула про прибуток.

Окрім Турбова, заводи знищуються по всій Вінниччині. В офіційній відповіді Народному контролю у Департаменті агропромислового розвитку повідомили: порівняно вже з 2000 р.р. площі посівів цукрових буряків на Вінниччині зменшилися приблизно втричі. За цей час (з 2000 р.) у Вінницькій області порізано на металобрухт 11 цукрових заводів, а 16 заводів очікують рішення про подальше існування. У результаті у 2007 р. працювало тільки 19 підприємств, у 2008 р. – 13, у 2012 р. – 12, у 2015 р. – лише 6. Відтак, у середньому роботу втратило понад 15 тис. жителів Вінниччини.

«Голова райдержадміністрації пообіцяв, поки не будуть закінчені судові провадження то ніхто сюди не зайде і ніхто не поріже, а на сьогодні ми ж бачимо, судові провадження не закінчені по ТОВ «Турбівський цукровий завод», а від нього вже залишилась купа сміття і димова труба», – зазначає екс-головний технолог Турбівського заводу Юлія Голуб.

Схема знищення заводу не складна: власник заводу російський «БМ Банк» олігарха Новинського, ніби чекає завершення ліквідації, щоб продати завод за борги. У цей час фірма «Агроінтер», що теж зареєстрована у Москві, спокійно заїздить на підприємство і починає його різати, а банк власник — ні пари з уст. Таким чином банк отримує готівку, а виплата заборгованості перед трудовим колективом оминає російського власника.

Вінницька поліція повідомила, що кримінальну справу відкрили, а потім закрили, на цьому і все. Іншими словами: підозрюваних не встановили, куди ділись архівні матеріали — не відомо, жодних винних конкретних осіб не встановлено.

Виконано за допомогою Disqus