Реклама

Україна може виробляти десятків мільйонів тонн чистого аміаку — Зеленський

24 вересня 2022 1202 0
Президент Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна здатна забезпечити можливості для будівництва потужностей з виробництва десятків мільйонів тонн чистого й дешевого аміаку.

Про це він сказав під час виступу на саміті філантропії Forbes 400, пише пресслужба глави держави.

«Усьому світу потрібні добрива для виробництва продуктів харчування. Навіщо їх купувати чи робити з російського газу? Можна побудувати потужності для виробництва десятків мільйонів тонн чистого «зеленого» й дешевого аміаку в Україні. Можна заробляти на цьому й допомагати цим не тільки продовольчій безпеці, а й миру — миру на нашій планеті», — підкреслив Володимир Зеленський.

Крім того, він розповів, що Україна має колосальні можливості у розвитку водневої енергетики й транспортування «зеленого» водню в Європу.

«Сонце, вітер, атомна енергетика, «зелений» водень – усе це в Україні. І це не просто мільярди доларів, які можна інвестувати й заробити, а це мільярди доларів, які працюватимуть на допомогу різним країнам і народам — десяткам мільйонів людей. Нова «зелена», чиста енергетика потребує літію, графіту та інших рідкоземельних металів. У нас їх достатньо. Тому, інвестуючи в Україну, можна прискорити розвиток «зеленої» енергетики і в інших країнах», — зауважив Володимир Зеленський.

Читайте також: Гнідавський цукрозавод перероблятиме кукурудзу на біоетанол

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама