Мікориза у сільському господарстві збільшує урожай на 50% — науковець

4 березня 2016 252 0
У природних умовах мікориза зустрічається у майже 95% рослин
uk.wikipedia.orgУ природних умовах мікориза зустрічається у майже 95% рослин

У природних умовах мікориза зустрічається у майже 95% рослин. Це випадки, коли гриб «заслуговує довіру» у рослини і вона об’єднується з ним. Гриб проникає всередину клітин кореневої системи і далі співживе з рослиною. Мікориза у сільському господарстві здатна збільшити урожай на 50%.

Про це під час майстер-класу «Особливості технологій вирощування овочевих рослин і картоплі» повідомив керівник приватного науково-виробничого підприємства «БІАК» Віктор Киричок.

«Використання мікоризи при розведенні сільськогосподарських культур дозволяє вже на початковому етапі зекономити до 50% затрат. Немає необхідності у синтетичних і мінеральних добривах, численних технологічних обробках. Забезпечення елементів харчування та захист від хвороб бере на себе мікориза. На 20% мінімум збільшується врожай уже у перший рік використання. Ще 30% прибутку приносить органічна націнка. Бо продукція, вирощена з мікоризою, є органічною», — зазначив науковець.

Він додав, що в Україні мікоризу випробовують давно. Найбільше вона корисна для фермерів, які займаються садовими культурами, вирощують грецький та волоський горіхи, фундук. Також для тих, хто веде ягідне господарство. Така культура, як високоросла чорниця, без мікоризи взагалі не проростає і не плодоносить. Але ціна на мікоризний інокулянт росте із курсом долара, тому у вітчизняних виробників останнім часом значно знизились можливості його придбати.

Волинська дослідна станція випробовувала мікоризу і у галузі картоплярства.

«На картоплі протягом трьох років ми отримали гарні результати. До 50% зростання урожайності та найнижча собівартість», – зазначає Віктор Киричок.

Деякі господарники, за його словами, вже побачили позитивний результат від використання мікоризи. Фермер Андрій Мараховський випробовував цю технологію на власному винограднику.

«Окрім ідеальної землі, рослині необхідно забезпечити ще й імунітет, щоб боротися з інфекціями. Мікориза у цьому випадку забезпечує коріння рослини всіма вітамінами. У землі є вся таблиця Менделєєва. Усі корисні речовини, які необхідні рослинам, мікориза підбирає сама і бореться з інфекціями. У мене виноград був уражений оідіумом. Але на третій день я помітив фазу висихання і завмирання. Це було приємно і мене особисто заспокоїло. Я зрозумів, що з основними хворобами я знайшов спосіб боротьби», – розповів він.

Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus