Реклама

Українські експортери зможуть відвантажувати зерно з портів Миколаєва

14 листопада 2022 849 0
Українські експортери зможуть відвантажувати зерно з портів Миколаєва
Kurkul.com

Нещодавнє звільнення Херсона відкриває можливість українським експортерам відвантажувати зерно з портів Миколаєва. Про це розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов в інтерв’ю НВ.

«Відстань від Херсона до Миколаєва складає близько 60 км. Тому перспектива відвантажувати зерно з цього порту — абсолютно реальна. Щобільше, в новій «зерновій угоді», яку зараз обговорюють у Туреччині, Миколаїв як порт для експорту продукції також вказаний», — зазначив він.

Микола Горбачьов нагадав, що через миколаївський порт до повномасштабного вторгнення українські аграрії відвантажували близько 25-30% усього експорту.

«Останні два місяці Україна експортує по 4 млн т зернових на місяць. З Миколаєва могли б ще додатково відвантажувати 2-2,5 млн т. До війни наш експорт складав 6-7 млн т на місяць», — додав він.

Нагадаємо, зернова угода спливає 12 листопада. На росії тим часом заявили, що при ухваленні рішення про відновлення Чорноморської зернової ініціативи найближчими тижнями росія візьме до уваги перешкоди для експорту російських товарів, які нібито створює Європейський союз.

Раніше ми писали, що 28 жовтня росія вийшла із зернової угоди. Проте згодом повернулась. Водночас ініціатива діяла попри призупинення участі рф.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама