На Прикарпатті відбувся семінар з питань розвитку фермерських господарств

6 березня 2016 96 0
На Івано-Франківщині розивається фермество
vkurse.uaНа Івано-Франківщині розивається фермество

На базі сільгоспформувань Рогатинського району (Івано-Франківська область) провели обласний семінар з питань розвитку фермерських господарств, пише прес-служба Івано-Франківської облдержадміністрації.

«Фермери Рогатинщини мають добрі напрацювання у тваринницькій галузі, зокрема, скотарстві. На початок січня у сільгосппідприємствах області було 12,2 тис. поголів’я великої рогатої худоби, більше 2 тис. якого утримувалося саме у Рогатинських агроформуваннях. У минулому році це поголів’я у районі збільшили майже на 20%», — заявила директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка.

Також додається, що у фермерському господарстві «ТОРО», яке оглянули учасники семінару, значно наростили поголів’я м’ясного напрямку. Почавши з придбання 40 голів племінної ВРХ, за три роки чисельність стада тут поповнили до 500. Окрім того, почали утримувати 350 овець.

«Під час заходу фермери показали умови тримання тварин, розповіли про особливості порід, поділилися планами щодо розвитку молочного скотарства. Серед проблем тваринницької галузі на семінарі виокремили диспаритет цін на ринку сільськогосподарської продукції, зростання вартості кормів, повільні темпи впровадження новітніх технологій», — сказано у повідомленні.

Учасники семінару обговорили також проблемні питання вирощування і зберігання сільськогосподарських культур, відвідавши фермерське господарство «Тиблевич», у якому обробляють у середньому 1,5 тис. га землі. Місцеві господарники працюють із зерновими, бобовими культурами, гречкою. При цьому ще й утримують 400 голів ВРХ м’ясного напрямку.

«За 10 років Рогатинщина зробила надзвичайно стрімкий стрибок у розвитку сільського господарства. У 2015 р. область зібрала 688 тис. т урожаю зернових, з них на Рогатинський район припадає 118 тис. т при 22 тис. га», — повідомила Марія Савка.

Гостям району продемонстрували зерносховище у господарстві «Тиблевич», а також сушарку, яка працює на дровах і соломі.

Виконано за допомогою Disqus