Закрилась одна із основних корупційних лазівок у земельній сфері — експерт

7 березня 2016 93 0
Немає альтернативи передачі повноважень з розпорядження землями на місця?
izvestia.kharkov.uaНемає альтернативи передачі повноважень з розпорядження землями на місця?

Немає альтернативи передачі повноважень з розпорядження землями на місця, про це в інтерв'ю «Урядовому кур'єру» сказав голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

За його словами, ця функція притаманна Держгеокадастру. Більше того, вона корупціогенна: майже всі затримання за корупцію у земельній сфері пов’язані саме з розпорядженням землями, отриманням неправомірної вигоди за прийняття рішень щодо їх передачі в оренду фермерам. Повноваження з розпорядження землями слід передати органам місцевого самоврядування з чіткими преференціями об’єднаним територіальним громадам.

«Що стосується законопроекту №2279, то ми всіляко підтримували його. У цьому можна переконатися, переглянувши офіційні документи та мої публічні коментарі. Із його ухваленням закрилась одна із двох основних корупційних лазівок у законодавстві — можливість передачі земель без аукціону», — зазначив він.

Також він додав, що Держгеокадастр має зосередитися на двох основних функціях: веденні кадастру і виправленні помилок у ньому, а також на контролі за використанням та охороною земель.

«На жаль, після ліквідації земельної інспекції при Держземагентстві та передачі функції до Держсільгоспінспекції контролем земель ніхто не займався. Як наслідок, маємо зниження родючості ґрунтів та їх виснаження. Крім того, бюджет втрачає значні суми за безоплатне використання держземель. Нещодавно ми провели вибірковий моніторинг використання земель в одному з районів Київщини і виявили, що там на 1,5 тис. га державної землі хтось безоплатно господарює. І думаю, таких умовних 1,5 тис. є в кожному районі. Так не повинно бути!», — додав він.

Постановою Кабміну №442 функцію контролю за землями передали екоінспекції. Маю великі сумніви, що екологи зможуть проконтролювати дотримання агротехнологій тощо. Тож нічого не зміниться, і земля й надалі деградуватиме. Тоді як Держгеокадастр має відповідних фахівців і готовий проводити роботу із земельного контролю, підсумував Максим Мартинюк.

Виконано за допомогою Disqus