Україна залишається одним із лідерів за поставками органічної продукції до ЄС

23 листопада 2022 88 0
Україна залишається одним із лідерів за поставками органічної продукції до ЄС
Depositphotos

Протягом останніх років Україна впевнено входить до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

За його словами, у 2021 р. Україна посіла 5 місце у світі за обсягами постачання органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу. 

«За даними моніторингу, який ми провели у 2021 році, загальна площа наших сільськогосподарських угідь з органічним статусом становила 370 тис. га. Останні роки ми впевнено входили до ТОП 5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2021 році посіли 5 місце у світі зі 126 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою 6,6% від загального обсягу», — зазначив Тарас Висоцький. 

Він додав, що за інформацією Дослідного інституту органічного сільського господарства Швейцарії (FiBL), Україна у 2020 р. посіла 21 місце у світі та 13 – у Європі саме за площею органічних сільськогосподарських угідь.

Також перший заступник Міністра наголосив, що виробництво органічної продукції в Україні здійснюється переважно з дотриманням законодавства ЄС та США. Сертифікують таке виробництво понад 20 органів іноземної сертифікації.  

«Наразі Міністерство працює також над завершенням формування правових засад контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», — підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.  

Читайте актуальні матеріали на сайті:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою