Реклама

Стало відомо, за яких умов фермери проводитимуть весняну посівну

30 листопада 2022 196 0
Стало відомо, за яких умов фермери проводитимуть весняну посівну
Kurkul.com

Українські аграрії для стабільної роботи та планування весняних польових робіт повинні мати чітке розуміння про стабільні шляхи експортування агропродукції.

Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

За його словами, продовження дії зернової угоди на 120 днів практично розв'язує проблему фізичного вивезення українського врожаю поточного року, що перевищує внутрішню потребу споживання. Але критично важливим для розвитку агросектору є можливість продовження зернового коридору на рік.

«Якщо весною ми рахували, скільки в залишках є зерна і була загроза того, що воно просто зіпсується, то з пролонгацією зернової угоди ця загроза є мінімальною. Завдяки зерновій ініціативі в осінній період ми вийшли на довоєнні показники експорту — до 7 млн тонн», — зазначив Тарас Висоцький.

Він додав, що наразі дуже важливо закласти основу для можливості аграріям успішно провести весняну посівну. Оскільки озимих посіяли менше, в порівнянні з минулим роком, то весняна посівна кампанія буде важливою та основною.

«Для того, щоб фермери продовжили активно засівати поля, критично важливо, щоб морська логістика працювала. Ми спільно як держава працюємо для майбутніх періодів, щоб забезпечити стабільну діяльність, і це буде основний сигнал для українського агросектору», — наголосив Тарас Висоцький.

Читайте також: Українські аграрії за рік збільшили об'єми експорту кукурудзи на 65%

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама