Аналітики прогнозують зростання ціни на соняшник до 20 000 грн/т

2 грудня 2022 4725 0
Аналітики прогнозують зростання ціни на соняшник до 20 000 грн/т
Kurkul.com

Енергетична криза в Україні, зокрема, доступ виробників олії до електроенергії, може негативно вплинути на ціну соняшника. За відсутності блекаутів, ціни навпаки можуть зрости.

Повідомляє пресслужба ВАР.

Нагадаємо, збиральну кампанію соняшника можна вважати завершеною. Україна зібрала близько 9,7 млн тонн олійної. Решта соняшника, що залишилась в полях через погоду, буде передискована.

Ціни на соняшник знаходяться в залежності від попиту з боку імпортерів та переробників.

«Сьогодні реальна ціна на партію 400-500 тонн соняшника знаходиться на рівні  17000 грн/т, але показник дуже коливається в залежності від регіону», — зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

За його словами, потенціалу до зростання цін у короткостроковій перспективі немає, імпортери достатньо закупили олійної.

Водночас посилення енергетичної кризи може стати сильним чинником впливу на ринок.

За словами аналітика, вимкнення енергії може знизити попит з боку вітчизняних переробників, оскільки заводи працюють на електроенергії, а перехід на дизельні генератори занадто підніме ціни на кінцеву продукцію, тому наразі є недоцільним. 

«На практиці переробні заводи вимикають не більше, ніж на 2-3 години на добу, і це є прийнятним. Якщо рф продовжить знищення енергетичної інфраструктури, тоді в Україні почнуться проблеми з переробкою, і аграріям потрібно буде орієнтуватись більше на експорт. Проте, ЄС не здатна буде переробити обсяг українського соняшника. Зокрема, Румунія і Болгарія спеціалізуються на переробці сої, і фактично не мають переробних потужностей для соняшника. За такого сценарію ціни на соняшник можуть значно впасти», — вважає Олексій Тартаковський. 

Проте, якщо забезпечення заводів електроенергією не погіршиться, ціни на соняшник до кінця грудня можуть зрости до 20 000 грн/т.

«Є ризики, що ціни на соняшник дещо знизяться у найближчі два тижні, але це не є трендом,  потім показники повернуться на вищі позначки. Головний чинник — покриття заводів сировиною. Після падіння цін найближчий тиждень до 16-17 тис. грн/т на умовах СРТ завод, до кінця грудня ціни на соняшник можуть зрости до 20 тис. грн/т», — прогнозує аналітик.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus