Ціни на яблука почали стрімко знижуватися

7 грудня 2022 267 0
Ціни на яблука почали стрімко знижуватися

Попри всі очікування українських виробників, традиційного для передноворічного періоду сплеску торгової активності на ринку яблука в Україні так і не відбулося. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

За словами садівників, цього тижня відпускні ціни на яблуко почали стрімко знижуватися.

Наразі українські садівники готові відвантажувати яблука по 6-12 грн/кг ($0,23-0,34/кг), що в середньому на 19% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

«Основною причиною здешевлення в даному сегменті стало значне збільшення яблука на ринку. Так, більшість садівників прагнуть якнайшвидше розпродати ці фрукти, щоб не витрачатися на зберігання, яке в поточному сезоні обіцяє бути рекордно дорогим», — зазначили аналітики.

Читайте також: Фермерка з Волині завдяки гранту висадила яблуневий сад

Гуртові компанії та роздрібні мережі України також відзначають послаблення попиту на яблуко, особливо в останні два тижні. Учасники ринку пояснюють зниження активності покупців великим напливом продукції низької якості, яку садівники прагнуть збути насамперед і згодні поступатися ціною на такі фрукти.

За даними аналітиків, на сьогодні ціна яблук в Україні в середньому на 41% вища за торішню, що обумовлено зниженням виробництва яблук не лише в Україні, а й у країнах ЄС загалом.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus