Молочники, щоб вийти у «плюс», мають підвищити ефективність на 7%

109
0
Прибутковість виробництва молока у 2015 р. впала на 31%
korovam.com.uaПрибутковість виробництва молока у 2015 р. впала на 31%

Молочний індекс комерційного виробництва молока показав, що прибутковість виробництва молока у 2015 р. впала на 31% у порівнянні з показниками 2014 р. і на 36% — з 2013 р., заявив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак, повідомляє МilkUa.

«Експерти ФАО прогнозують подальше зниження цінового індексу комерційного виробництва молока на 5-7% у 2016 р.», — повідомив Андрій Ярмак.

За словами експерта, зниження індексу обумовлене пошуком нових ринків для української молочної продукції. Подальша девальвація гривні призведе до зростання внутрішніх цін на кукурудзу, шроти та інші концентровані корми, котрі становлять найбільшу частку собівартості виробництва молока. За прогнозами експертів, світові ціни на молокопродукти можуть ще більше впасти протягом року.

«Таким чином, українським виробникам молока слід підвищити ефективність на 5-7%, щоб залишитися на рівні прибутковості 2015 р.», — підсумував Андрій Ярмак.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus