Реклама

У світі зростає інтерес до вирощування чорної малини

10 грудня 2022 304 0
Чорна малина
DepositphotosЧорна малина

Останнім часом у всьому світі зростає інтерес до вирощування чорної малини. Це пов’язано з обізнаністю споживачів і доступністю останніх результатів досліджень, що підтверджують противірусну, антибактеріальну та протипухлинну дію ягід (профілактичний ефект при введенні їх у регулярний раціон). Про це пише Kurkul.com, з посиланням на журнал «Ягідник».

Завдяки високому вмісту антоціанів чорну малину (Rubus occidentalis L.) здавна використовували як природний барвник. Цінність антоціанів також є одним із критеріїв, що визначають якість плодів, призначених для ринку переробки.

Нині тривають дослідження щодо використання чорної малини та інших ягід з високим вмістом антоціанів для хіміопрофілактики передракових утворень або їх прогресування в рак або рецидивів раку.

Чорна малина відрізняється вмістом антоціанів і поліфенолів, але вміст цих сполук у чорній малині однозначно вищий, ніж, наприклад, у бузині (Sambucus nigra), лохині високорослій (Vaccinium corymbosum), чорній смородині (Ribes nigrum) або ожині (Rubus підрід Rubus). 

Наразі на ринку є сорти, які плодоносять на дворічних пагонах: Bristol, Litacz, Jewel, Mac Black. Проте у польській компанії Niwа з 2017 року вели інтенсивну роботу з вирощування нових сортів чорної малини. В результаті проведеної роботи отримали кілька цікавих клонів.

Новиною є впровадження до товарного виробництва сортів, що повторюють плодоношення. Нині у компанії розмножують клон NR1711902. Це перший польський перспективний сорт чорної малини, що повторює плодоношення.

Дозрівання плодів на 2-річних пагонах відбувається на початку липня, на пагонах цього року — у вересні. Середня маса плоду — 2,2 г. Вміст екстракту високий (13% Brix).

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама