Реклама

Стало відомо, в яких регіонах фермерам найважче продати вирощений врожай

8 грудня 2022 239 0
Стало відомо, в яких регіонах фермерам найважче продати вирощений врожай
Kurkul.com

Майже 70% фермерів наразі мають проблеми зі збутом вирощеного врожаю. Такі дані оприлюднили аналітики проєкту ІА «АПК-Інформ».

Так, експерти провели опитування серед 530 сільгоспвиробників у 16 регіонах України. Його результати свідчать про те, що 69% респондентів наразі мають складнощі з реалізацією зернових та олійних культур як нового, так і старого врожаю.

Найважче вдається знайти покупців аграріям Хмельниччини (97%), Кіровоградщини та Київщини (по 91%), а також Черкащини (89%), Дніпропетровщини (88%), Полтавщини (84%) і Львівщини (82%).

Легше з пошуком покупців сільгоспвиробникам на Закарпатті, де лише 18% опитаних мають складнощі з реалізацією зернових та олійних, на Рівненщині, Вінниччині та Волині цей показник складає 34%, 26% та 38% відповідно.

«Багато сільгоспвиробників скаржаться на низькі ціни попиту, що ледь-ледь покривають затрати на вирощене збіжжя і часто є навіть нижчими, ніж його собівартість. Також є проблеми у зв’язку з відсутністю ринку збуту через зупинку роботи більшості українських морських портів та підвищення цін на логістику», — додали експерти.

Читати за темою: Через відключення електроенергії у 18% агровиробників зупиняється робота

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама