На Миколаївщині зафіксували черговий випадок АЧС

20 грудня 2022 125 0
На Миколаївщині зафіксували черговий випадок АЧС
Depositphotos
  • Випадок африканської чуми підтвердили лабораторно
  • Комісія визначила межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду
  • Це другий випадок за грудень

У Баштанському р-ні Миколаївської області виявили випадок африканської чуми свиней. Про це повідомив голова Баштанської РВА Владислав Дмитрів.

За його словами, повідомлення про загибель свині надійшло 14 грудня.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу встановлено діагноз — африканська чума свиней (АЧС).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 15.12.2022 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній військовій адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли с. Новоочаків Березнегуватської територіальної громади Баштанського р-ну Миколаївської обл.

До зони нагляду визначити радіусом 3 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону спостереження (нагляду) ввійшли населені пункти с. Петропавлівка Березнегуватської селищної ради Баштанського району Миколаївської області, с. Лоцкине та с. Новохристофорівка Вільнозапорізької сільської ради Баштанського району Миколаївської області.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог.

Нагадаємо, на початку грудня в одному із господарств на Миколаївщині зафіксували африканську чуму свиней. Так, на агропідприємстві в Баштанському районі загинуло 8 свиней (7 поросят та одна свиноматка). При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби в місті Миколаїв встановлено діагноз — африканська чума свиней (АЧС).

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus