СБУ та БЕБ викрили схему із розкрадання коштів на експорті українського зерна

4 січня 2023 224 0
СБУ та БЕБ викрили схему із розкрадання коштів на експорті українського зерна
Kurkul.com
  • Викрито схему із розкрадання коштів на експорті українського зерна
  • До оборудки причетні понад 10 високопосадовців
  • Пшеницю скуповували у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів
  • Мінус у Бюджет 5 млрд грн

Служба безпеки спільно з БЕБ викрила злочинну схему із розкрадання коштів на експорті українського зерна. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Як зазначається, до організації оборудки причетні понад 10 високопосадовців. Серед них — заступник начальника одного з департаментів Державної митної служби та керівництво Одеської митниці.

Зокрема стало відомо, що вони налагодили масштабний механізм ухилення від сплати податків за експорт українського зерна. 

Як зазначається, для реалізації схеми її учасники залучили понад 370 комерційних структур з ознаками фіктивності. Через них ділки масово скуповували пшеницю у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів.

«Щоб «заплутати» торговельні ланцюги й уникнути сплати обов’язкових платежів до бюджету, комерсанти передавали продукцію з однієї «фірми-прокладки» до іншої. І тільки після цього збували зерно експортерам для продажу за кордон», — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, співробітники Бюро економічної безпеки завчасно виявили факти використання ризикових підприємств в експортних процедурах і письмово попередили про це Держмитслужбу.

Однак, чиновники митниці не врахували відповідних зауважень і дозволили продаж понад 1 млн тонн зернової продукції комерсантів за кордон. Встановлено, що цю пшеницю експортували через потужності зернових терміналів в Одеському, Чорноморському та Південному портах.

Під час 30 обшуків в адміністративних приміщеннях центрального апарату Держмитслужби, на території портів та за місцями проживання фігурантів правоохоронці виявили:

  • чорнові записи;
  • документи в електронному вигляді;
  • мобільні телефони із доказами проведення оборудки.

Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення, визначення точних збитків держбюджету і притягнення винних до відповідальності.

За даними Бюро економічної безпеки, загальні орієнтовні збитки за 2022 рік (за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків) аналітики Бюро оцінюють в 5,2 млрд грн.

Читайте також: Якість пшениці-2022, або чому фермерам не варто продавати все збіжжя з минулого сезону

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus