Наступного року продовжитися тенденція продажу урожаю «з коліс» — прогноз

10 січня 2023 509 0
Наступного року продовжитися тенденція продажу урожаю «з коліс» — прогноз
Kurkul.com

Дефіцит елеваторних потужностей буде зберігатись. Відбудувати втрачену інфраструктуру, компенсувати її мобільними сховищами та новими елеваторами не вийде. Значна частина врожаю буде і далі продаватись «з коліс» без доробки або з мінімальним досушуванням та очисткою. 

Таку думку висловив головний редактор Kurkul.com Микола Сирота у своїй колонці «Ціни на зерно, пальне та ресурси — чого чекати фермеру у 2023 році».

«Зростатиме популярність культур, сортів та гібридів, що дозволяють зібрати урожай раніше, за високих температур, з показниками вологості, близькими до базисних», — зазначив Микола Сирота.

За його словами, робота таких комплексів буде обмежуватись наявністю енергоносіїв та їх вартістю. Тому слід заздалегідь бути готовими до того, що зі зберіганням урожаю будуть проблеми. Частково їх будуть вирішувати, як і минулого року, зберіганням у рукавах, підлогових складах та інших сховищах, де є ризик зростання кількості втрат та погіршення якості зерна. Втім, за правильної технології зберігання, це може бути адекватним виходом.

«Що стосується кукурудзи, то тут буде також зсув і в протилежному напрямку — до гібридів, що добре витримують пізнє збирання чи навіть зимівлю на полі. Незалежно від стратегії господарства в цьому питанні, значно вагомішим стане вдалий вибір гібридів та роль випробування їх на господарствах. Експерименти з ранніми або зимостійкими гібридами кукурудзи будуть проводити багато аграріїв», — додав головний редактор Kurkul.com.

Читайте також: Ферма без світла — як пережити зиму на власній генерації енергії?

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2023 р.

Виконано за допомогою Disqus