Селекціонери презентували новий сорт часнику з коротким терміном дозрівання

22 січня 2023 168 0
Селекціонери презентували новий сорт часнику з коротким терміном дозрівання
Depositphotos
  • Селекціонери вивели новий сорт часнику
  • Термін дозрівання — 200-215 днів

У 2022 році вчені Науково-дослідного інституту овочебаштанних культур та картоплі Узбекистану запатентували новий сорт часнику під назвою «Жануб», що в перекладі означає «Південь», який має коротший термін дозрівання у порівнянні з іншими сортами. Повідомляє EastFruit.

«Одна з головних переваг нового сорту перед іншими полягає в тому, що він має досить короткий термін дозрівання — 200-215 днів. Крім того, новий сорт має дуже добрий показник урожайності, великі плоди з кількістю цибулин (зубків) — 13 і цілком відповідає за якістю сучасним вимогам ринку. Щодо транспортабельності та термінів зберігання — новий сорт також має хороші характеристики», — розповів автор сорту «Жануб», науковий співробітник НДІ овочебаштанних культур та картоплі Баходир Саломов.

Якщо сіяти цей сорт як озимий часник у першій декаді вересня, то врожай можна збирати у третій декаді березня–першій декаді квітня наступного року, тобто на 20-25 днів раніше, ніж інші сорти.

«Відповідно це дає можливість узбецьким експортерам вийти на зовнішні ринки з новим урожаєм часнику майже на місяць раніше, ніж у звичайні терміни», — зазначили фахівці EastFruit.

Читайте також: Стало відомо, як змінилась вартість борщу за час війни

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus