Реклама

Названо найбільш маржинальні культури нового сезону

27 січня 2023 3427 0
Названо найбільш маржинальні культури нового сезону
Kurkul.com

Наступного сезону найтоповішими культурами стануть ріпак, соняшник та пшениця. До такої думки схиляються експерти ринку. Про це йдеться у матеріалі «Зерновий трейдинг: чого очікують трейдери у 2023 році» на Elevatorist.com.

«Ріпак — це перші гроші у господарстві. Культура достатньо складна. Не всі її можуть та вміють вирощувати. Не скрізь є умови, що дозволяють її вирощувати. Вона високомаржинальна, в умовах війни ринок не змінився, ЄС так і залишився. Тому ріпак. До речі, в цілому по країні посівні площі культури зменшилися, ми навіть не засіяли 1 млн га», — розповіла менеджерка з розвитку бізнесу брокерської компанії Maxigrain Олена Нероба.

Крім ріпака, на думку Олени, маржинальними будуть ще соняшник та якісна пшениця. Хоча з пшеницею вже все не так просто — ця культура вже потребує більшого вкладення коштів. Але ринок пшениці завжди має ліквідність, тож ситуація з цінами та попитом на ньому більш-менш прогнозована та стабільна.

Операційний директор ГК G.R. Agro Артем Ремпен додає, що до літа успішною буде торгівля олійною групою — соняшником та соєю, сою також із задоволенням купують у Європі. На думку Артема, олійна група і зараз, і в новому сезоні є і буде самою прибутковою як для виробника, так і для трейдерів.

А в M-Grain уточнюють, що для кожного окремого трейдера класифікація «маржинальна-не маржинальна» культура залежить від того, як веде бізнес той чи інший трейдер. В їхній кампанії ставки роблять саме на зернову групу, і робота з нею є пріоритетом.

Читайте також: Названо ризики та проблеми зернотрейдингу в Україні

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама