Попри війну Укрзалізниця на чверть збільшила вантажні перевезення

29 січня 2023 29 0
Попри війну Укрзалізниця на чверть збільшила вантажні перевезення
Kurkul.com

Вантажоперевезення АТ «Укрзалізниця» від початку масових бойових дій виросли майже на чверть. Про це розповів голова правління УЗ Олександр Камишін.

Так, якщо за підсумками березня 2022 р. вантажні перевезення становили 8,3 млн т, то за підсумками грудня вони зросли на 23% — до 10,2 млн т.

«Війна, звісно, внесла серйозні корективи в нашу роботу: бойові дії, блокування морських портів, нестача розвиненої інфраструктури у прикордонних зонах призвели до значного зниження обсягів перевезення вантажів у перші тижні після 24 лютого. Проте для нас було критично важливо щоб продукція українських підприємств продовжувала їхати. Тому з перших тижнів війни ми робили все, щоб стабілізувати та переорієнтувати вантажопотоки», — зазначив очільник Укрзалізниці.

Загалом вантажні перевезення залізничним транспортом у 2022 р. склали 150,582 млн т. Перевезення у внутрішньому сполученні склали 76,111 млн т, на експорт — 59,423 млн т, імпорт — 12,394 млн т, у транзитному сполученні — 2,655 млн т. 

«Також за рахунок переорієнтації вантажних потоків виросли перевезення вантажів через сухопутні прикордонні переходи в напрямку Європейського Союзу. Експортні перевезення через такі переходи у 2022 р. зросли на 12,4% у порівнянні з 2021 роком — до 34 млн т, імпортні — на 71% до 5,8 млн т», — додав Олександр Камишін.

В експортних перевезеннях найбільшу частку займають зернові вантажі — 38% яких було перевезено 22,55 млн т. Загальні перевезення зернових залізничним транспортом у 2022 р. склали 28,9 млн т.

«Насправді, ключовим викликом для нас була і залишається можливість наших партнерів з ЄС опрацьовувати існуючі обʼєми українського експорту. У деяких державах Європи річний експорт зерна через порти та залізницею дорівнює тому обсягу, який Україна експортувала за один місяць. Разом з європейськими компаніями ми постійно шукаємо можливості збільшення обсягу перевезень маршрутами ЄС, тому сподіваємося, що існуючий рівень — не максимальний», — наголосив Олександр Камишін.

Загальні місячні обсяги перевезення зернових вантажів у грудні порівняно з березнем зросли у 3,3 раза — до 3,2 млн т.

Читайте також: Тариф на перевезення зерна залізницею не зросте — УЗ

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus