Названо переваги рідких стартових добрив

30 січня 2023 122 0
Названо переваги рідких стартових добрив
Kurkul.com

Одним із сучасних підходів до оптимізації живлення рослин є використання рідких стартових добрив (РСД), а максимально ефективний спосіб їх використання — внесення під час сівби за технологією IN-FURROW® (у посівну борозну на насіння або у безпосередній близькості до нього). Про це йдеться у матеріалі «Стартове живлення у сезоні-2023: технологія IN-FURROW® і рідкі стартові добрива Діафан АCTion» на SuperAgronom.com.

Як зазначається, використання стартового добрива має ряд переваг.

  • Перевага 1 — застосування рідких стартових добрив підвищує ефективності поглинання фосфору на початку вегетації рослин.

Фосфор є мало мобільним елементом і його засвоєння відбувається на відстані декількох міліметрів від кореня, в ризосфері. Своєю чергою поглинання фосфору рослинами залежить від його наявності в ґрунті біля коренів та швидкості дифузії, тому саме внесення його у доступній формі та у безпосередній близькості до насіння забезпечує максимальну ефективність.

Крім того, рідкі стартові добрива зменшують негативний вплив нерегулярних (випадкових) стресів на полі та сприяють рівномірності сходів, швидкому стартовому росту рослин, одночасному входженню рослин у фази розвитку. 

  • Перевага 2 — кращий ріст і розвиток кореневої системи.

Проведені нами численні польові та вегетаційні дослідження засвідчили, що внесення РСД за технологією IN-FURROW® сприяє формуванню потужної кореневої системи. А покращений розвиток кореневої системи — це кращий доступ рослини до елементів  живлення та до вологи. 

  • Перевага 3 — приріст врожайності.

Хоча рідкі стартові добрива є лише однією з ланок у живленні рослин, за правильно побудованої системи удобрення і дотримання умов технології вирощування, вони забезпечують в середньому близько 10% приросту урожайності, а за певних умов навіть 15-20%.

  • Перевага 4 — зниження норми основного добрива.

Залежно від умов, рідкі стратові добрива можуть бути навіть єдиним способом внесення фосфору або доповненням до основного удобрення. Ультралокальне внесення, яке забезпечує технологія IN-FURROW®, дозволяє знизити норми внесення фосфору без втрати агрономічної ефективності.

  • Перевага 5 — рідкі стартові добрива підвищують ефективність азоту.

Покращуючи загальний розвиток рослин, рідкі стартові добрива сприяють підвищенню ефективності внесених азотних добрив. Окрім фосфору, РСД зазвичай містять також певну кількість азоту, які у полі працюють за принципом синергії.

  • Перевага 6 — підвищення економічної ефективності внесення добрив.

Одним із головних критеріїв оцінки ефективності рідких стартових добрив є показник повернення інвестицій (ROI, Return on investment), а не лише рівень врожайності, оскільки варіант із найвищим рівнем врожаю не завжди тотожний вищому прибутку.

Вже близько 10 років компанія НВК «Квадрат» впроваджує технологію In-Furrow® в Україні та пропонує широку лінійку преміальних стартових добрив марки Діафан.

Діафан ACTion суттєво відрізняється від інших РКД присутніх на ринку. Серед основних відмінностей, які найбільшою мірою впливають на агрономічну ефективність: 

  • висока технологічність виробництва та якість сировини;
  • інноваційна технологія інтенсифікації ризосферних процесів ACTion;
  • правильно підібрані формуляції для забезпечення оптимальних фізико-хімічних показників добрив;
  • гарантована якість продукції.

Крім того, компанія НВК «Квадрат» надає повний технологічний супровід — від якісного переобладнання сівалок до агрономічних рекомендацій під індивідуальні умови.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus