Ціна цибулі перевищила 30 грн/кг

3 лютого 2023 61 0
Ціна цибулі перевищила 30 грн/кг
Depositphotos
  • Цибуля продовжує дорожчати
  • Ціна перевищила 30 грн/кг
  • Торік вартість була в 4 рази нижчою

Поточного тижня відпускні ціни на цибулю в Україні встановили черговий рекорд, подолавши рубіж 30 грн/кг ($0,82/кг). Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

При цьому не залишається сумнівів, що підвищення в даному сегменті зберігатиметься й надалі, оскільки на цю продукцію зберігається ажіотажний попит, а запаси цибулі у багатьох українських господарствах вже практично вичерпані.

Сьогодні відпускні ціни на цибулю вже зросли до 30-35 грн/кг ($0,82-0,96/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. При цьому цінник 35 грн/кг ($0,96/кг) сьогодні є рекордним за всю історію незалежності України й у порівнянні з минулим роком відпускні ціни в даному сегменті зросли в середньому в 4 рази.

Читайте також: Через погіршення якості ціни на білокачанну капусту стрімко падають

Серед причин аналітики також називають постійні перебої з електроенергією, через які стала непридатною значна частина цибулі в сховищах.

«Саме тому сьогодні учасники ринку вже говорять про дефіцит пропозиції даної продукції на українському ринку. При цьому розраховувати на постачання імпортної цибулі не варто, оскільки більшість країн Центральної Азії суттєво скоротили постачання цієї продукції на зовнішні ринки», — додали аналітики.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus