Через війну 40% теплиць в Україні зупинили роботу

6 лютого 2023 82 0
Через війну 40% теплиць в Україні зупинили роботу

Через військові дії 40% теплиць в Україні зупинили свою роботу, інші продовжують працювати, але з меншим випуском продукції. Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, пише пресслужба Мінагрополітики.

Водночас для того, щоб підтримати будівництво нових теплиць, Урядом було ініційовано грантові програми, кількість заявок за якими зростає щомісяця.

«Проєктування потребує 2–3 місяці, тому с/г виробники активно почали подавати заявки з жовтня–листопада. Наразі підтверджено заявок на 20 га, на 70 млн грн. За рахунок цих теплиць буде створено близько 250 робочих місць. За цією програмою передбачено можливість профінансувати проєкти для декількох сот теплиць», — прокоментував Тарас Висоцький.

За його словами, через відсутність електроенергії немає можливості прискорювати ріст продукції, тому він відбувається природньо. Це впливає на обсяг вирощених фруктів та овочів, через що знижується кількість пропозиції на ринку, але дефіциту немає. У результаті тепличні підприємства наразі перебувають на межі рентабельності.

«Втім є очікування, що вже з весни піде відновлення», — прогнозує перший заступник Міністра. 

Читайте також: Найрентабельніша культура останніх років — шукаємо альтернативу кукурудзі

Нагадаємо, в Україні вийшов щорічний інфографічний довідник «Агробізнес України під час війни», в якому висвітлено, як війна вплинула на основні показники агросектору та які тенденції спостерігаються у галузях у перший рік Великої війни.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus