Третина с/г земель в Україні є потенційно небезпечними для виробництва

9 лютого 2023 160 0
Третина с/г земель в Україні є потенційно небезпечними для виробництва
Kurkul.com

Третина українських земель є потенційно небезпечною для сільськогосподарських робіт через замінування та хімічні забруднювачі. Про це розповіла фахівчиня зі сталого землекористування ГО «Екодія» Лоріна Федорова, повідомляє Укрінформ.

 «Третина українських земель стала зоною ризикового сільського господарства. Це означає, що територія замінована і є потенційно небезпечною для ведення сільськогосподарських робіт», — зазначила Лоріна Федорова.

За її словами, відомо про багато випадків загибелі фермерів, які поверталися на свої угіддя до завершення розмінувань та підірвалися на мінах під час сільськогосподарських робіт.

«Забруднені ґрунти можуть стати небезпечними як для населення, яке там проживає, так і для споживачів, які будуть споживати вирощену на них агропродукцію», — повідомила спікерка.

Це пов’язано з тим, що хімічні забруднювачі можуть мігрувати з ґрунтів у рослини. Агропродукція може стати токсично небезпечною та створити величезні ризики для її споживачів.

На стан ґрунтів впливає все: падіння снарядів, замінування територій, побудова бліндажів. І в міру продовження війни рівень пошкоджень зростає через хімічні, фізичні забруднення та механічні порушення структури ґрунту, заявляє експертка.

Загальна цифра збитків від засмічення та забруднення земель, за її даними, перевищує 845 млрд грн.

Раніше ми писали, що вінницьке підприємство учасник Агрокластера «АгроВін» розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях. Шукатимуть їх за допомогою сільськогосподарської техніки. 

Нагадаємо, компанія Feodal підписала меморандум про співпрацю з Центром протимінної діяльності. У рамках меморандуму планується активний обмін інформацією щодо протимінної діяльності, а також участь Центру в проєкті military.feodal.online

За словами учасників меморандуму, така співпраця сприятиме швидшому розмінуванню територій після деокупації та створенню безпечного середовища в Україні внаслідок обміну інформацією. 

Заявку на розмінування полів можна залишити за посиланням.

Деталі щодо співпраці можна дізнатися за тел.: +38 (067) 102-01-06.

Читайте також: Малим агровиробникам допоможуть із розмінуванням земель 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus