Україна веде перемовини з ООН та Туреччиною щодо пролонгації зернової угоди

22 лютого 2023 166 0
Україна веде перемовини з ООН та Туреччиною щодо пролонгації зернової угоди
Kurkul.com
  • Зернову угоду можуть пролонгувати
  • Термін дії спливає 20 березня
  • Україна веде перемовини щодо продовження з ООН та Туреччиною

Україна робить усе можливе для пролонгації зернової угоди та проводить перемовини з партнерами — ООН та Туреччиною. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Усі розуміють важливість для світової продовольчої безпеки роботу «Зернового коридору». Ми вживаємо усі можливі заходи для продовження його роботи. Очікуємо, що у 20-х числах березня, коли закінчується чинна зернова угода, спільно з партнерами буде прийнято консенсусне рішення щодо її продовження. Перемовини тривають», — розповів Тарас Висоцький.

Щодо впливу угоди на ціну агропродукції для українських фермерів, він підтвердив, що спостерігається певне зниження ціни через складність прогнозування відправлень з портів після 20 березня.

«Зазвичай всі ринки зернових та олійних культур корелюються між собою. Тому аналогічна тенденція щодо зниження ціни також спостерігається щодо пшениці, ячменю і частково олійних культур. Така ситуація спостерігалась і восени, коли стояло питання продовження попередньої зернової угоди. Сподіваємось, що після чіткого сигналу про продовження її роботи буде чітке планування морських відправлень і ціна стабілізується», — зазначив перший заступник Міністра.

За його словами, наразі зберігається черга суден на проходження Босфору через саботаж російських інспекторів. В середньому за добу проходить 2,5 судна. Така затримка спричиняє додаткові витрати для українського АПК. 

Також Тарас Висоцький підкреслив важливість гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, яка передбачає надання зерна країнам, які опинилися на межі голоду.

«Наразі завдяки міжнародній підтримці вдалося відправити 140 тис. тонн зерна. Нещодавно в напрямку Африки вийшло вже п’яте судно. За сприятливіших умов експорту швидкість надання допомоги збільшиться», — підсумував Тарас Висоцький.

Читайте також: Україна не може стати конкурентом Польщі на ринку кукурудзи — думка

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р. 

Виконано за допомогою Disqus