Фермери можуть вирощувати на 50% більше продукції — експерт

11 березня 2016 107 0
Аграрні розписки є знахідкою для малих та середніх сільгоспвиробників?
eco-turizm.netАграрні розписки є знахідкою для малих та середніх сільгоспвиробників?

Українські фермери можуть вирощувати на 50% продукції більше, ніж сьогодні, зазначила під час круглого столу на Полтавщині керівник Програми IFC з розвитку фінансування агросектору Лія Сорока, повідомляє Galinfo.

За її словами, для цього вони мають отримати найкращий доступ до фінансування. Тоді вони матимуть можливість отримати доступ до сортового насіння, до мінеральних добрив та інших ресурсів високої якості. І це все позитивно позначиться на майбутній урожайності.

У цьому сенсі аграрні розписки є своєрідною знахідкою для малих та середніх сільгоспвиробників. Оскільки, як наголошували учасники круглого столу, новий вид кредитування передбачає позику під заставу майбутнього врожаю, що є зручним як для позичальника, так і для кредитора. Перший отримує доступ до матеріально-технічних та фінансових ресурсів, а другий – гарантію повернення позики.

«Утім не варто звужувати функцію аграрних розписок винятково до поповнення обігових коштів малих та середніх сільгоспвиробників. Насправді вона є ширшою. Аграрні розписки сприяють розвиткові аграрної галузі у цілому та її інвестиційній привабливості», — наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Зокрема, у Бразилії, де цей інструмент і був створений, він щороку дозволяє аграріям залучати $25 млрд. Це становить майже 40% від усіх інвестицій, які заходять у сільськогосподарську галузь цієї країни.

Виконано за допомогою Disqus