Реклама

Експорт насіння олійних ускладниться

27 лютого 2023 4013 0
Експорт насіння олійних ускладниться

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №8274, який унеможливить або значно ускладнить вивезення вторинної сировини з України, зокрема, насіння олійних культур, штучно занижуючи розмір мита. Про це пише Latifundist.com, з посиланням на карту законопроєкту.

Як зазначається, 24 лютого парламентарі 250 голосами схвалили законопроєкт про внесення змін до Розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України (№8274).

«Вивозити сировину з України, штучно занижуючи розмір мита, стане значно складніше. Допоможе цьому схвалений Верховною Радою у 2 читанні закон 8274, в якому я є співавтором», — написав Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку на Facebook.

Згідно з порівняльною таблицею, до 31 грудня 2025 р. документом встановлюється, що митною вартістю товарів, які вивозяться за межі митної території України з поміщенням у митний режим експорту та на які законом встановлено вивізне мито, що нараховується за адвалорними ставками адвалорними ставками   (крім товарів, щодо яких запроваджено режим експортного забезпечення), є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче середньоарифметичного значення котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах. 

Якщо товари, що експортуються, не торгуються на міжнародних біржах, митною вартістю таких товарів є ціна товару, зазначена у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі, але не нижче за ціну товару, визначену з урахуванням середньоарифметичного значення котирувань цін на міжнародних товарних біржах на компоненти таких товарів або цін на внутрішньому ринку України.

Середньоарифметичне значення котирувань цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, у доларах США. 

Перелік міжнародних товарних бірж для розрахунку затверджує Кабмін.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом вносяться зміни до Закону України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур», яким регулюється експортне мито на насіння льону, соняшнику та рижію, а також «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» щодо експорту ВРХ, овець та шкур тварин.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама