Фермерські господарства зобов’яжуть трансформуватись у ТОВ або припинити діяльність

14 березня 2023 1029 0
Фермерські господарства зобов’яжуть трансформуватись у ТОВ або припинити діяльність
Depositphotos

Верховна Рада України готує до розгляду законопроєкт, яким фермерські господарства зобов’яжуть трансформуватись у ТОВ або припинити діяльність. Про це розповів голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник, пише «Економічна правда»

Так, йдеться про законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період».

«Стаття 20 законопроєкту забороняє створення юридичних осіб в організаційно-правових формах фермерського господарства, а стаття 22 зобов’язує власника фермерського господарства протягом 5 років реорганізувати підприємство (злиття з господарським товариством, приєднання до господарського товариства, перетворення на господарське товариство) або його ліквідувати», — пояснив Іван Слободяник. 

Він додав, що такі вимоги встановлені також для власників підприємства об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки), комунальних підприємств та кооперативів.

«Здавалося б, Закон «Про фермерське господарство» не скасовується, та диявол — у деталях (у законодавчій техніці — у перехідних та прикінцевих положеннях). Пункт 6 проєкту визначає, що до приведення законодавства у відповідність з цим законом нормативно-правові акти застосовуються в частині, що йому не суперечить. Вибір невеликий: ліквідуйся або перетворюйся на ТОВ», — уточнив голова Всеукраїнського конгресу фермерів. 

Він нагадав, що аграрну продукцію в Україні виробляють понад 50 тис. сільськогосподарських підприємств, 92% з яких є фермерськими господарствами. ФГ обробляють близько 4,7 млн га угідь.

«Прикметно, що, оголосивши про плани стати частиною Євросоюзу, де основними виробниками сільськогосподарської продукції є фермерські господарства, ми одним законом хочемо знищити фермерство як вид. Якщо ця законодавча ініціатива є лобі великих аграрних холдингів, то вимагаю негайно зупинити такі дії під час війни. Якщо законодавець планує покращити умови існування фермерів (чого із запропонованого законопроєкту не видно), то закликаю до діалогу та спільного обговорення таких норм», — підкреслив Іван Слободяник. 

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus