Реклама

Відомого фермера з Херсонщини підозрюють у держзраді

31 березня 2023 1165 0
Генеральний директор ТОВ «Агробізнес» Едуард Репілевський
gold-fund-of-ukraineГенеральний директор ТОВ «Агробізнес» Едуард Репілевський

Херсонська обласна прокуратура 30 березня змінила кваліфікацію підозри депутату Херсонської обласної ради від «ОПЗЖ», генеральному директору ТОВ «Агробізнес» Едуарду Репілевському. Про це повідомили в Центрі журналістських розслідувань.

Як зазначається, до підозри в колабораційній діяльності додалась підозра у державній зраді.

За свою незаконну діяльність на посаді очільника окупаційного «міністерства сільського господарства та рибальства Херсонської області» фермер може отримати вирок про довічне позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

За даними прокуратури, Едуард Репілевський добровільно зайняв посаду «в. о. міністра сільського господарства та рибальства Херсонської області». Він також добровільно погодився очолити «міжвідомчу комісію щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції». Аграрій брав участь у різноманітних засіданнях представників «уряду» в Тавричанці, Генічеську та інших окупованих населених пунктах Херсонщини.

Слідчі встановили, що Едуард Репілевський активно користувався статусом депутата Херсонської обласної ради як представника українського народу та допомагав росіянам проводити пропагандистські заходи. Для цього він залучав техніку підконтрольних йому підприємства.

Читайте також: Стала відома схема захоплення українських агрокомпаній на окупованих територіях

Згодом Едуард Репілевський оформив «громадянство росії» і зареєстрував у федеральній податковій службі РФ ТОВ «Агробізнес», ФГ «Мар’янівське», ГО «СК «Таврія».

Крім того, він збирав працівників підконтрольних йому підприємств і примушував їх оформлювати російські паспорти.

Як повідомляється, Едуард Репілевський допомагав розміщувати військову техніку окупаційних збройних сил рф на своїх територіях у селі Мар’янівка Тавричанської територіальної громади Каховського району, тим самим створюючи загрозу життю та здоров’ю місцевого мирного населення. Він надавав сільгосптехніку для будівництва та облаштування фортифікаційних споруд окупантам та забезпечував їх харчуванням.

За скоєні злочини Едуарда Репілевського підозрюють у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення ув'язнення з конфіскацією майна.

Раніше Херсонська обласна прокуратура повідомила Едуарду Репілевському про підозру в колабораціонізмі (ч. 6 ст. 111-1 КК України позбавлення волі — від 10 до 12 років).

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама