Реклама

Ціну на зерно формує ринок — трейдер

6 квітня 2023 829 0
Ціну на зерно формує ринок — трейдер

Падіння цін на зернові, яке наразі спостерігаємо у світі, аж ніяк не викликане експортом українського зерна через західні кордони. Потрібно пам’ятати: ціну на зернові завжди формує ринок. Про це заявив Денис Мараренко, керівник департаменту міжнародного трейдингу з агропродукції «Агросем», в матеріалі «Що з цінами на зернові та чи дійсно європейські переробники забили стоки українським зерном?» на Latifundist.com.

Він зазначив, що наразі попиту на ринку майже немає, і це теж тисне на ціни. Бо покупці до цього активно купували зерно і сформували запаси на декілька місяців вперед. Боялися, що через ускладнену логістику з України не зможуть у майбутньому регулярно отримувати необхідні їм об’єми.

«Наприклад, ті переробники, з якими працює «Агросем», покриті зерном на декілька місяців вперед (частіше це 2 місяці, не довше). Багато переробників зменшили свої потужності. Тому зараз на ринку присутня пропозиція купівлі зерна з поставкою у серпні. Цікаво, що на фоні падіння цін були випадки (і  не одиничні), коли переробники, забивши свої склади, просили брокера продати це зерно, щоб потім купити дешевше. І, дійсно, через деякий час купували дешевше», — пояснив трейдер.

За його словами, навіть зараз, коли кажуть, що у Польщі багато українського зерна на стоках і його неможливо вивезти — це неправда. 

«На ринку є великі компанії, які говорять, що якщо потрібно збільшити потужності транзиту через Польщу, то вони легко додадуть до експорту 180-200 тис. т і вивезуть цей об’єм. Проте не всі зерно продають», — зазначив Денис Мараренко.

Польські покупці дають однакові умови як для українських продавців, так і для польських. Однак левова частка українського зерна йде через цю країну транзитом.

Як пояснив трейдер, щоб українське зерно йшло саме транзитом через Польщу, а не осідало там, було вкладено багато коштів у розбудову інфраструктури країни. Для цього проклали нові залізничні маршрути, збільшили портові потужності (наприклад, відкрили непрацюючий раніше порт Колобжега). Додаткові складські приміщення побудували у портах Щецин, Гданськ.

Читайте за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама