У Криму серйозні проблеми з весняною посівною кампанією ― Лієв

16 березня 2016 46 0
Посівна кампанія в Криму проводитиметься, щоб зберегти робочі місця для населення
expres.uaПосівна кампанія в Криму проводитиметься, щоб зберегти робочі місця для населення

Цьогорічна весняна посівна кампанія в АР Крим має три основні проблеми: недостатня кількість насіння, відсутність зрошення, вкрай недостатня кількість сільськогосподарської техніки. Крім того, кампанія з сівби рису, сої та інших вологозалежних культур, в тому числі кормових, на півострові цього року навіть не починається. Про це заявив радник міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Лієв під час прес-конференції.

«Насіннєвий матеріал до Криму завжди завозився з материкової України. Тому, проблема із дефіцитом насіння на сьогодні дуже актуальна. Інша існуюча для Криму проблема ― це 400 тис. га зрошувальних земель. Якщо ці землі навіть і будуть засіяні, то лише за рахунок залишків тих ресурсів, які протягом кількох років ще можна використовувати. Адже за 50 років існування системи зрошення, у ґрунті ще є залишки ресурсів. Але, тим не менш, урожайність в результаті буде неприбутковою. Лише з метою збереження робочих місць, кримчани намагатимуться проводити посівну кампанію», ― зазначив Олександр Лієв.

Третя проблема, за словами Олександра Лієва, пов’язана зі збором майбутнього урожаю.

«У Криму немає власної техніки для збиральної кампанії. Там залишилося близько 100 наших українських комбайнів. За цю техніку Україна досі продовжує сплачувати лізинг. Ми не можемо їх повернути. Але, навіть, ця техніка забезпечує лише третину з потреб у збиральній техніці. Таким чином, зібрати урожай у Криму буде нічим», ― повідомив радник міністра.

Виконано за допомогою Disqus