Компанія «Екокультура» відвантажує замовникам до 400 вуликів джмелів щотижня. На початку 2022 року на експорт пішло до 90% комах, 80% яких закуповували теплиці. Наразі компанія планує запустити власне виробництво ентомофагів у ЄС.
Про це розповів комерційний директор компанії Артем Горобець в інтерв'ю «Ми відвантажуємо до 400 вуликів джмелів щотижня» на Kurkul.com.
«Головна ідея і мета «Екокультури» — поширення технології застосування ентомофагів, джмелів, систем механічного вилову шкідників, органо-мінеральних стимуляторів росту та біопестицидів», — пояснив Артем Горобець.
«Екокультура» вирощує ентомофагів (кліщів) їх має 7 видів та джмелів.
«Представлені всі основні види комах, що використовуються у світовому аграрному бізнесі. Наразі наші спеціалісти можуть підібрати комбінацію та повністю закрити потреби будь-яких українських теплиць та фермерів, які працюють на відкритому ґрунті», — зазначив комерційний директор.
Він додав, що як «біологічних агентів» для запилення найчастіше використовують бджіл, бджіл-осмій та джмелів. Найефективніше застосовувати комах на овочевих культурах: огірок, томат, перець, баклажан; а також на квітах — троянда і гербера.
Серед переваг їх застосування у сільському господарстві називають те, що джмелі:
Читайте також: «Окупанти розстріляли мою сімʼю, а на пасіку скинули бомбу» — історія бджолярки з Краматорська
На старті використання ентомофаги є дорожчим за «хімію». Але хімічні препарати не завжди розв'язують питання повністю, а також пригнічують рослини. Як результат, урожайність зменшується. З біозахистом врожайність та стандартизація плодів зростає.
«Використання хімічних препаратів впливає на здоров'я людей, які працюють з обробленою культурою. З часом вони звертаються до лікарів із проблемами із печінкою тощо. Я знаю власників аграрних компаній, фермерів, які дійсно турбуються про персонал, ще й тому переходять на біозахист. Крім того, застосування комах відкриває більше можливостей, наприклад, вирощування органічної продукції», — зазначив Артем Горобець.
Наразі «Екокультура» єдиний виробник джмелів в Україні. Декілька виробників пішли з ринку, або так і не вийшли у виробництво, хоча заявляли про це.
За рік до повномасштабного вторгнення оборот компанії становив декілька мільйонів євро. З війною потенціал скоротився через відсутність можливості експорту. Цей рік компанія планує закрити з оборотом €1 млн.
«Зараз ми через війну та складнощі з логістикою не експортуємо комах. Але працюємо над тим, щоб створити виробництво у Європі. Для цього ми працюємо над тим, щоб зареєструвати наших ентомофагів в ЄС. Дублюємо там наше виробництво і зберігаємо виробництво і робочі місця в Дніпрі», — підсумував Артем Горобець.
Читати за темою: Що чекає пасічників у 2023: про ціни меду, бджіл та інші проблеми
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.